Novinky:

Časté otázky

Proč je detoxikace důležitá

Detoxikace znamená pročištění, nebo-li zbavení těla škodlivých látek. Detoxikace je prostředek, jak obnovit v organismu rovnováhu. Rovnováha znamená zdraví a stav, kdy se co nejvíce podpoří léčivé schopnosti těla. Výsledky mohou být opravdu ohromující.

Správně provedená detoxikace harmonizuje celý systém, navozuje pocit zdraví, zvyšuje energii a projasňuje mysl. Detoxikace navodí samoléčebné schopnosti organismu a s její pomocí docílíme pročištění celého těla a krve.

Jaké výhody má spojení třech bylin, jak působí jednotlivě, působí každá bylinka na jiný orgán?

 • Triphala ( Trifala ) je složená ze tří bylin s léčivými účinky Amalaki, Emblica Officinalis, jedne z nejsilnějších antioxidantů s regeneračním účinkem na buňky, posiluje imunitní systém
 • Haritaki Terminalia Chebula, tibetská královna bylin, posiluje srdce, mozek a má celkově vitalizující účinek
 • Bibhitaki Terminalia Belerica, posiluje játra a snižuje riziko srdečních nemocí.

Jak Triphala funguje

Triphala je přípravek tisíce let prověřený na pročištění, zbavuje tělo starých usazených toxinů, reguluje zažívací trakt.

Triphala je působí regeneračně na sliznici zažívacího ústrojí, podporuje činnost zažívacího, oběhového, močového a dýchacího ústrojí. Působí projímavě. Není návykový.
Kombinace tří ovocných plodů tvoří z Triphaly jeden z nejsilnějších přípravků k pročištění a harmonizující účinek nejen na činnost tlustého střeva, ale celého těla. Je to jedna z nejznámějších a nejúčinnějších kombinací na vnitřní pročištění a také regeneraci či obnovu organismu. Podporuje činnost zažívacího, oběhového, močového a dýchacího ústrojí. Působí projímavě. Nejbohatší přírodní zdroj vitaminu C. Podporuje vstřebávání vitaminu B. Není návykový, proto se často užívá dlouhodobě při detoxikaci nebo preventivně jako denní doplněk zdravé životosprávy.

Čím se Triphala odlišuje od podobných přípravků

Za nejúčinnější detoxikační přípravek se považuje kombinace tři bylin Haritaki, Amalaki a Bibhitaki, pod názvem Triphala. Triphala je nejznámější přípravek na pročištění, zbavuje tělo starých usazených toxinů, reguluje zažívací trakt.

 1. Jemně navozený účinek nejen detoxikuje a regeneruje celý trávící trakt jako jiné přípravky na detoxikaci, ale také podporuje činnost oběhového, močového a dýchacího ústrojí. Odstraňuje toxiny nejen z tlustého střeva z nestrávené potravy, ale také usazeniny z tkání. Výborně váže a vylučuje těžké kovy (olovo, rtuť). Přispívá k odbourávání zásobního tuku a podporuje proto redukční kůru.
 2. Detoxikuje a regeneruje zároveň, má jemný a dlouhodobý účinek, a je vyzkoušená tisíce let.
 3. Triphalu je nutné užívat (při odstraňování toxinů i v prevenci) dlouhodobě, nejméně 3 měsíce, neboť účinkuje postupně. Jedná se o bezpečný přípravky, který v přiměřeném dávkování nemá nežádoucí účinky a ani při dlouhodobém užívání není návykový.
 4. Triphala, sestavená lékaři před 5000 lety se považuje za nejúčinnější detoxikační bylinný přípravek také jater ideálně s další kombinací LKC. Jiné detoxikační přípravky oslabují, zatímco Triphala naopak posiluje celý organismus. Navíc provádí očistu i nervového systému tedy nejen fyzického těla, ale i mysli a ducha.
 5. Triphala se zkoumá i ve studiích. Vědci z University of Pittsburgh Cancer Institute zjistili nedávno v pokusech na zvířatech že Triphala zpomaluje růst rakovinných buněk, které rychleji odumíraly a velikost nádoru se zmenšovala.

Dá se slovo „Triphala" přeložit?

V překladu znamená Triphala tři plody (tzn. obsahuje kombinaci tří sušených ovocných plodů).

Souhrn účinků

V Indii se povídá, že Triphala se stará o vnitřní orgány jako matka o děti. Tradičně se Triphala používá nejen na detoxikaci. Souhrn použití Triphaly:

 1. detoxikace a pročištění střev
 2. odstranění chronické zácpy
 3. podpora hubnutí
 4. odstranění nadýmání
 5. řešení poruch metabolismu
 6. posílení nervového systému
 7. detoxikace a posílení jater
 8. odstranění ledvinových kamenů
 9. posílení zraku
 10. odstranění stresu

Dávkování

Triphalu lze bezpečně užívat po celý rok pro vyloučení všech zplodin a odpadních látek a pro podpoření činnosti zažívacího ústrojí. Jedná se o bezpečnou, mírnou a přitom účinnou látku s projímavým účinkem, kterou lze užívat po dlouhou dobu.

Začněte užívat Triphalu v noci před spaním.
Detoxikace: 3 kapsle večer zapít teplou vodou před spaním, užívat tímto způsobem bez přestávky 80 dnů.
Dlouhodobě: 3-4 kapsle večer s teplým mlékem či vodou před spaním nebo ráno zapít vodou.
Užívejte Triphalu 6 měsíců a při chronické nemoci i po dobu 1 roku a déle. Užívání na několik týdnů nebo měsíců vynechejte, aby tělo na bylinu nezískalo návyk. Později Triphalu můžete začít opět užívat.

Rady k detoxikaci

 1. příprava před detoxikací - bezmasá strava vyloučení zahleňujících potravin (vejce, maso, sůl, mléčné výrobky, pšenice)
 2. používat méně drastické prostředky např. vyzkoušené bylinné přípravky spolu s úpravou jídelníčku příp. s pitím zeleninových šťáv (tekutý půst)
 3. během detoxikace odpočívat, nevystavovat se námaze, jinak si můžeme očistou spíše uškodit
 4. po skončení detoxikace nepřecházet ihned na běžnou stravu, ale dopřát tělu řádnou regeneraci
 5. zaměřit se nejen na očistu fyzického tělo, ale také na mentální očistu (meditace, relaxace, joga)
 6. opakovat krátkou jednoduchou očistu jednou za měsíc

Kde se dělají nejčastější chyby

Dlouhodobý půst bez odborného dohledu, a také ovocné půsty (cukry ve sladkém ovoci živí plísně a kvasinky) mohou vyvolat u mnoha lidí léčebnou krizi. Další chyby: přerušení detoxikace při dočasném zhoršení, užívání detoxikačních přípravků bez úpravy stravy (vyloučení nejškodlivějších potravin jako uzeniny, polotovary atd), rychlá detoxikace bez přípravy, nedostatečná regenerace po detoxikaci, provádění dlouhodobé očisty (např. půstu) v zimním období.

Proč použít právě Triphalu

Triphalu lze bezpečně užívat po celý rok pro vyloučení všech zplodin a odpadních látek a pro podpoření činnosti zažívacího ústrojí. Jedná se o bezpečnou, mírnou a přitom účinnou látku, kterou lze užívat po dlouhou dobu. Triphala se považuje za nejúčinnější detoxikační bylinný přípravek nejen na pročištění nejen zažívacího ústrojí ale celého organismu. Jiné detoxikační přípravky oslabují organismus, zatímco Triphala jej zároveň posiluje a její dlouhodobé užívání není návykové. Po několikaměsíčním užívání má stejný účinek jako půsty a jiné drastičtější metody. Přitom je jednoduchá na užívání (před spaním kaplse v doporučeném dávkování zapít teplou vodou).

Nejnovější články
Nové recepty
Bylina na tento měsíc
Banner
Banner