Novinky:

O detoxikaci

Účelem detoxikace je odstranit odumřelé buňky, tkáně a toxické látky, které se v organismu hromadí. Buňky se obnovují během celého našeho života, nové buňky nahrazují staré a odumírající. Toxické látky se v těle hromadí také následkem sedavého způsobu života a konzumace potravin, které často obsahují mnoho živočišných bílkovin, rafinovaných cukrů, barviv, konzervantů apod. Odpadní látky se v těle zadržují a zpomalují regeneraci orgánů (staré rozpadající se buňky jsou pomaleji nahrazovány novými buňkami).
Akutní i chronické potíže pramení z hromadění toxinů zejména v tkáních. Buňky nedostávají živiny nutné pro výživu a „dusí se". Rakovina, astma, cukrovka, vysoký krevní tlak, alergie, artroza nebo srdečně-cévní nemoci jsou civilizačními nemocemi, vyplývající z nezdravého životního stylu a usazování toxických látek v těle.
Detoxikace urychluje novotvorbu buněk a regeneraci celého organismu. Zvyšuje samočisticí schopnost orgánů podílejících se na vylučování.
Ledviny a střeva jsou zatížené během života vylučováním nových toxinů a odpadních látek. Během detoxikace se mohou zaměřit na vyloučení nahromaděných toxických a odpadních látek. Zvýšená činnost ledvin se projevuje častějším močením tmavé moče.
Dochází také ke zvýšenému vylučování látek přes střevní stěnu do střeva. Tím, že detoxikace posiluje tlusté střevo, působí preventivně proti nemocem. Ájurvédská medicína považuje (na rozdíl od západní medicíny) tlusté střevo za místo, kde se nejen zahušťuje stolice, ale také vstřebávají stopové prvky a látky, vyživující kosti, svaly a pohlavní orgány. Činnost tlustého střeva tak úzce souvisí se zdravými kostmi a klouby. Přes zdravou sliznici tlustého střeva také prochází prána, životní síla. Prána spolu se základní esencí zabezpečující imunitu udržují rovnováhu a životní vitalitu. Naopak, poškozená sliznice vstřebává škodlivé odpadní látky.
Kůže, důležitý vylučovací orgán, způsobuje zvýšené pocení a tím se zbavuje škodlivých látek.
Zvýšená činnost plic se projevuje zrychleným dechem.
Endokrinní (štítná žláza, slinivka) a celý hormonální systém je detoxikací stimulován. Detoxikací se také výrazně zlepšuje sexuální aktivita, jejíž pokles je u mnoha lidí způsoben nedostatkem energie. Detoxikace obnovuje rovnováhu hormonů, podporuje činnost endokrinního systému a tím vytváří novou energii.
Zlepšuje se též psychický stav, činnost mozku je zvýšena.
Těmito mechanismy pomáhá detoxikace k omlazování a zlepšování zdraví.

S omlazením organismu a zlepšenou činností orgánů po správné detoxikaci dle ájurvédské medicíny je spojena též úspěšnost v léčbě onemocnění. Je prokázáno, že astma, artrózu a nemoci pohybového ústrojí, migrény, onemocnění srdce a cév, obezitu i onemocnění plic můžeme pozitivně detoxikací ovlivnit a vyléčit.


Správně provedená komplexní detoxikace, vycházející z tisíciletých zkušeností lékařů východní ájurvédské i západní medicíny - nikoli z teorií „odborníků na detoxikaci" (Ájurvéda je uznána celosvětově za účinný medicínský systém) - harmonizuje celý systém, navozuje pocit zdraví, zvyšuje energii a projasňuje mysl. Detoxikace navodí samoléčebné schopnosti organismu a s její pomocí docílíme pročištění celého těla a krve. Při detoxikaci zbavujeme tělo nahromaděných toxinů. Velmi jednoduchou a účinnou detoxikace dosáhneme Triphalou.

Nejnovější články
Nové recepty
Bylina na tento měsíc
Banner
Banner